Знаходження площі трапеції

Знаходження площі трапеції

З такими геометричними фігурами, як трапеції, всі ми дуже часто зустрічаємося в житті. Частіше за інших з ними доводиться мати справу інженерам-проектувальникам, які розробляють різні деталі. При цьому їм практично завжди потрібно визначати площу трапеції, форму якої буде мати той чи інший виріб.

На меблевих підприємствах часто виготовляються столи з трапецеїдальними стільницями, які відрізняються не тільки оригінальним дизайном, але ще і дуже зручні в невеликих і обмежених приміщеннях. Для того щоб точно розрахувати витрати матеріалу, необхідного для виготовлення цих виробів, їх розробники завжди використовують формулу, по якій проводиться знаходження площі трапеції.

Формула розрахунку площі трапеції

S = 1/2 (A + b) h

a – нижня основа

b – верхня основа

h – висота трапеції

S – площа

Багато сучасних будівель (причому як в містах, так і за їх межами) проектуються таким чином, щоб їх вікна мали нестандартну і запам’ятовується форму, в тому числі і трапецеидальную. Само собою зрозуміло, що при їх розробці для тих, хто буде їх, в кінцевому підсумку, виготовляти, потрібно точно визначити не тільки довжину нижньої та верхньої основи, а також розміри всіх кутів, і площу сомої збірки. При цьому також застосовується формула, на підставі якої знаходять площу трапеції. Вона, крім загальної витрати матеріалу, необхідного для засклення таких вікон, дозволяє визначити, відповідність в кожному конкретному випадку чинним нормам щодо освітленості тих приміщень, де їх планується встановити.

Деталі трапецеподібної форми наявні практично в кожному сучасному автомобілі. До них, наприклад, відносяться майже все скло, що встановлюються в авто. Тому при конструюванні машин фахівцям доводиться користуватися формулами, за якими відбувається обчислення площі трапеції.

В останні роки багато наших співвітчизників обзаводяться заміськими будинками, котеджами і дачами, причому багато хто з цих будівель мають так звані вальмові дахи. Вони являють собою покрівельні конструкції, що складаються з чотирьох скатів, два з яких, є торцевими, мають фору трикутників, а два інших – трапецій. На таких дахах практично ніколи не затримується сніг, що дуже важливо в місцевих умовах. Перед тим, як проводити покрівельні роботи, необхідно визначити, яка кількість матеріалу для цього буде потрібно, а це значить, що потрібно робити обчислення площі трапеції.

Вирушаючи на який-небудь морський курорт, де відпочиваючі не тільки проводять час на пляжах, але ще і активно займаються водними видами спорту, то неподалік про берега можна побачити невеликі яхти, деякі вітрила яких виготовлені в формі трапеції.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert