Визначення площі прямокутника

Визначення площі прямокутника

В геометрії прямокутником є паралелограм, всі кути якого рівні 90°. Якщо дати більш розширене визначення цієї фігури, то вийде, що прямокутником є чотирикутник, всі сторони якого попарно паралельні і при цьому все його кути прямі. Як обчислити площу прямокутника, всі знають ще зі шкільного курсу математики, в якому і дається поняття цієї фігури.

Формула розрахунку площі прямокутника

S = a × b

 

a – ширина прямокутника

b – довжина прямокутника

S – площа прямокутника

У повсякденному житті форму прямокутника можна зустріти дуже часто, можна навіть сказати, що практично повсюдно. Наприклад, форму прямокутників мають підлоги дуже багатьох житлових, виробничих і складських приміщень. Це абсолютно не випадково, оскільки саме така форма виявляється найбільш зручною та  практичною при проектуванні, будівництві та експлуатації самих різних будівель. Відповідно, проводити розрахунок площі прямокутника дуже часто доводиться архітекторам, причому ці операції, зважаючи на простоту самої формули, вимагають витрат мінімальної кількості часу.

Площині багатьох найбільш поширених будівельних матеріалів теж є прямокутники. До них відносяться, наприклад, цегла та бетонні плити, які виготовляються на підприємствах промисловим способом. Слід зауважити, що для забезпечення найважливіших властивостей деяких будматеріалів дуже важливо, щоб всі кути їх площин були рівні 90 °. Це критично для забезпечення максимально щільного прилягання один до одного пінобетонних і газобетонних блоків: тільки в такому випадку вони в повній мірі демонструють свої відмінні теплоізоляційні властивості. Крім того, площини плит з мінеральної вати, широко використовувані в будівництві, теж мають прямокутну форму.

Таке завдання, як розрахунок площі прямокутника, надзвичайно часто стоїть і перед розробниками всіляких машин і механізмів. У них постійно зустрічаються елементи саме такої форми, і для того, щоб сконструювати будь-який вузол, потрібно, щоб вони бездоганно сполучалися один з одним, оскільки в іншому випадку неминуче виникнення ситуації, коли вузол або агрегат буде просто неможливо зібрати. На виробничих підприємствах, де здійснюється виготовлення машин і механізмом, в якості сировини часто листовий металопрокат, також має прямокутну форму. На заготівельних і слюсарних ділянках проводиться розкрій заготовок, багато з яких, перш ніж будуть повністю оброблені і стануть готовими деталями, також є прямокутниками.

Дуже багато деталей корпусних меблів, яка повсюдно використовується в житлових і офісних приміщеннях, також мають прямокутну форму. Особливо добре це помітно майстрам, які займаються її збиранням. Само собою зрозуміло, що конструкторам меблевого виробництва при розробці столів, шаф, тумбочок, антресолей і т.п. також доводиться постійно стикатися з розрахунком прямокутників, а тим фахівцям, які займаються безпосередньо виробництвом – виготовляти прямокутні елементи з деревини, ДВП, ДСП, МДФ, пластику, скла та металів відповідно до креслень.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert