Розрахунок об’єму куба

Розрахунок об'єму куба

Куб це геометричне тіло, обмежене шістьма квадратами, яке ще можна назвати правильний шестигранник, а так само правильний багатогранник. Слово «куб» утворено від грецького слова «kybos».

Формула розрахунку об’єму куба

Розрахунок об’єму куба можна зробити за допомогою такої формули:

Формула розрахунку об'єму куба

a – сторона куба

V – об’єм куба

Куб є правильний багатогранник, кожна з граней якого є квадратом. Це геометричне тіло є окремим випадком інших (а саме – паралелепіпеда і призми) і в повсякденному житті зустрічається досить часто. Інженерам і архітекторам при розробці проектів різних машин і будинків нерідко доводиться проводити розрахунок об’єму куба, причому з огляду на відносну його простоти рішення цього завдання зазвичай не представляє великої складності.

На практиці з кубами і паралелепіпедами найчастіше доводиться зустрічатися в архітектурі. Їх форму мають багато сучасні будівлі і споруди, причому вона вважається однією з найбільш практичних: такі споруди простіше і швидше як проектувати, так і зводити. При цьому формула об’єму куба використовується переважно для точного визначення розмірів внутрішніх просторів, що особливо важливо для таких будівель, як склади, цехи промислових підприємств, об’єкти соціально-культурного призначення.

Форму куба нерідко мають різні предмети корпусних меблів, і при їх розробці конструкторам потрібно визначати, в тому числі, і таку величину, як об’єму, для того, щоб досягти найбільш раціонального компонування цих елементів. Обчислити об’єм куба часто буває необхідно і тим інженерам, які займаються створенням проектів контейнерів, залізничних вагонів, а також стелажних систем, що використовуються в складському господарстві.

Одним з найбільш яскравих прикладів кубів є знаменитий «магічний куб» – оригінальна головоломка, створена талановитим угорським викладачем архітектури і скульптором Ерне Рубіком і згодом названа в його честь. Кожна з граней цього кубика складається з декількох квадратів, забарвлених в один колір. За допомогою поворотів їх можна комбінувати в різних варіантах, а завдання гравця полягає в тому, щоб «розібрану» конструкцію (тобто таку, межі якої містять квадратики різних кольорів) привести в початковий стан. Згідно зі статистикою, «Кубик Рубіка» за весь час свого існування (з 1974 року) був проданий в кількості близько 350 000 000 екземплярів, і на сьогоднішній день є однією з визнаних в світі головоломок. Спочатку кожна з його граней складалася з дев’яти квадратів, але згодом з’явилися і більш складні варіанти (наприклад, що містять по двадцять п’ять елементів). У різних країнах проводяться змагання зі збирання цієї головоломки на час, а також чемпіонати Європи та світу, організатором якого є організація «World Cube Association» ( «Всесвітня асоціація кубика»).

Форму куба мають не тільки рукотворні, але і деякі природні сутності, наприклад, кристалічні решітки такого мінералу, як флюорит, а також звичайної кухонної солі. Нарешті, слід зауважити, що з цими геометричними тілами все ми знайомі ще з дитинства, оскільки одними з найулюбленіших іграшок для багатьох з нас були саме кубики.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert