Розрахунок об’єму конуса

Розрахунок об'єму конуса

Конус це геометричне тіло, яке сформовано обертанням прямокутного трикутника на осі, що збігається з одним з його катетів. Слово «конус» походить від латинського слова «conus». Таке тіло, як правило, має свій об’єм, який може бути обчислений за такою формулою:

Формула розрахунку об’єму конуса

Формула розрахунку об'єму конуса

H – висота конуса

R – радіус основи

V – об’єм конуса

π – 3,14

В геометрії конус являє собою тіло в евклідовому просторі, яке представляє собою сукупність всіх променів, які виходять з єдиної точки, званої вершиною, і проходять через площину.

З цими фігурами нерідко стикаються інженери-конструктори різних машин і механізмів, яким доводиться проводити розрахунок об’єму конуса при проектуванні нерухомих конічних з’єднань. Вони складаються з двох частин: охоплює і охоплюваного конуса і утворюються в результаті установки одного в інший. Таким чином, при створенні нерухомих конічних з’єднань іноді потрібно провести розрахунок об’єму конуса, причому для обох деталей ця величина повинні бути однакова. Нерухомі конічні з’єднання забезпечують добре центрування і їх досить часто використовують для кріплення, будь-яких деталей і конструкцій.

Для кріплення різального інструменту в металообробних і деревообробних верстатах (токарних, фрезерних, свердлильних і т.д.) дуже широко використовується так званий конус Морзе. Його конструкція була запропонована в середині позаминулого століття відомим американським інженером і названа на його прізвища. Розрахунок об’єму конуса Морзе ведеться по стандартних формулах, а величина його конусності може коливатися в межах від 1:20 до 1:19. Надалі принцип, запропонований цим винахідником, був використаний при створенні метричного конуса, конусів HSK, KM, Сарто і багатьох інших.

Для того щоб успішно проводити свердління отворів великого діаметру в виробах, виготовлених з різних тонколистових матеріалах, а також в трубах, плексигласу і пластиці, широко застосовуються конусні свердла. Їх відмітною особливістю є наконечники конічної форми, завдяки чому при використанні цього інструменту немає необхідності застосовувати спеціальні центруючі свердла (так звані «центрування»). Крім того, їх конусність дозволяє виробляти свердління без задирок, оскільки вони відіграють ще й роль своєрідних зенковок.

Ще одним прикладом практичного використання конуса є пожежні відра, які мають його форму. Форма конуса була обрана для цих виробів зовсім не випадково: справа в тому, що при зачерпуванні такою ємністю води відбувається набагато швидше, ніж звичайним відром, а саме час є одним з найбільш «дефіцитних» ресурсів при гасінні вогню. Конусні відра мають і ще одну дуже важливу та корисну властивість, яке полягає в тому, що вода з них майже не розхлюпується. Крім того, якщо в ході гасіння вогнища пожежі виникне необхідність кинути таке відро в полум’я, то, завдяки своїй конусної форми, воно обов’язково перекинеться і рідина буде використана за призначенням, а не залишиться на дні. Пожежні також помітили, що воду з такої ємності можна виплеснути на набагато більшу відстань і набагато точніше, ніж зі звичайного відра. До того ж, воно набагато простіше у виробництві.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert