Площа рівностороннього трикутника

Площа рівностороннього трикутника

У елементарної геометрії рівностороннім трикутником вважається правильний багатокутник, що має три сторони. Якщо дещо розширити і конкретизувати це визначення, то вийде, що трикутник є правильним в тому випадку, якщо всі його сторони мають однакову довжину, а кути рівні 60 °. Тому, як знайти площу рівностороннього трикутника, вчать на уроках геометрії в середній школі, а на практиці ці знання нерідко доводиться застосовувати інженерам-конструкторам і архітекторам.

Формула розрахунку площі рівностороннього трикутника

S = 1/2 * ah

a – сторона трикутника

h – висотат трикутника

S – площа

Архітекторам площу рівностороннього трикутника доводиться знаходити в тому випадку, якщо таку форму мають елементи будівель, проектуванням яких вони займаються. Такими можуть бути нестандартні вікна (як звичайні, так і мансардні), які нерідко зустрічаються в будинках, що мають оригінальне архітектурне рішення. Їх проектувальникам формула площі рівностороннього трикутника потрібна для того, щоб з’ясувати, чи достатній розмір матиме вікно для того, щоб через нього в приміщення проникало необхідну кількість денного світла. Крім того, форму рівностороннього трикутника досить часто мають фронтони тих житлових заміських будинків і котеджів, а також господарських будівель, схили дахів яких іноді розташовуються під кутом 60 °.

Рівносторонній трикутники нерідко можна зустріти в складі різних технічних пристроїв і інструментів. Наприклад, таку форму мають змінні пластини прохідних твердосплавних токарних різців. На державке вони встановлюються шляхом установки на спеціальну вісь, а фіксуються за допомогою клиновидного сталевого елемента, притиск якого здійснюється за рахунок нарізного сполучення. Після того, як одна з граней вставки затупляется в процесі різання, пластина знімається, повертається на 60 °, фіксується заново, в результаті чого може використовуватися інша, гостра грань. Таким чином, за рахунок того, що твердосплавна пластина має форму рівностороннього трикутника, така переустановка може відбуватися три рази. Заточування тупі межі не підлягають, і ці елементи різального інструменту утилізуються шляхом переплавки.

Як автомобілістам, так і пішоходам добре відомі дорожні знаки, що представляють собою рівносторонній трикутники. Така форма робить їх більш помітними, і тому вони в більшості своїй є попереджувальними. Само собою зрозуміло, що в процесі їх розробки та написання відповідної нормативно-технічної документації доводилося використовувати формулу розрахунку площі рівностороннього трикутника.

Чудово знають, що таке рівносторонній трикутник, любителі такої популярної гри, як більярд. За допомогою спеціальних рамок, які мають відповідну форму, відбувається установка куль в певному порядку перед початком кожної партії. Виробляються ці вироби з деревини, пластичних мас або металів.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert