Площа квадрата

Площа квадрата

В геометрії квадратом називається чотирикутник, у якого всі кути складають 90 °, а всі сторони рівні. З тим, як обчислити площу квадрата, всі ми стикалися ще на шкільних уроках, так що ця процедура ні у кого не викликає ніяких труднощів. На практиці займатися такого роду розрахунками досить часто доводиться фахівцям в галузі будівництва, продажу та обміну нерухомості.

Формула розрахунку площі квадрата

S = А2

 

а – сторона квадрата

S – площа квадрата

Площа в Україні та інших країнах, які дотримуються метричної системи заходів, визначається в квадратних метрах, тобто в кількості квадратів, довжина сторони яких становить один метр. Оскільки те, як порахувати площу квадрата, знають всі, то і визначити розмір загальної або житлової площі не складає труднощів, що критично важливо при визначенні вартості того чи іншого об’єкта нерухомості.

Фахівцям, які виробляють внутрішню обробку приміщень, також необхідно знати те, як обчислити площу квадрата. В даному випадку також мається на увазі квадратний метр, оскільки розцінки на роботи у них визначаються саме виходячи з цієї величини. Крім того, їм потрібно обчислити необхідну кількість матеріалу, витрата якого, наприклад, у випадку з фарбою і лаками вимірюється такою величиною, як грами на квадратний метр. Що стосується керамічної плитки, що має квадратну форму, то тим майстрам, які займаються її укладанням на стіни і підлогу, також потрібно знати її площа, щоб визначити необхідну кількість кахлю.

Всім автомобілістам знайомі дорожні знаки, що мають квадратну форму. Само собою зрозуміло, що ті фахівці, які свого часу займалися їх розробкою і створенням на них технічної документації, не змогли б впоратися зі своїм завданням, якби не знали, як обчислити площу квадрата.

У сучасній картографії широко використовується розбиття на квадрати для того, щоб була можливість точно визначати яка площа тієї чи іншої місцевості, так і відповідні параметри будь-якій її точки. Для цього використовується двовимірна система, в якій положення того чи іншого її об’єкта характеризується його координатами по осях X і Y, вираженим в деякому абсолютному значенні відносно початкової точки O.

Нарешті, така геометрична фігура, як квадрат, «відзначилася» і в настільки далекою від точних наук сфері, як абстракціонізм. Сталося це завдяки відомому художнику Казимиру Малевичу, який свого часу написав свій шедевр «Чорний квадрат», згодом увійшов до скарбниці світової культури як за значимістю для світової культури, так і за рекордно високою оціночної вартості цього видатного полотна.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert