Обчислення площі паралелограма

Обчислення площі паралелограма

В геометрії параллелограммом називається геометрична фігура, що представляє собою чотирикутник, що має сторони, розташовані попарно паралельно. Квадрат, прямокутник і ромб є окремими випадками паралелограма. Тому, як знайти площу паралелограма, вчать в середній школі, причому цю величину можна визначити трьома різними способами в залежності від того, які саме параметри фігури відомі.

Формула розрахунку площі паралелограма

S = ab × sinα = ab × sinβ

a, b – сторони паралелограма

α, β – кути паралелограма

S – площа паралелограма

У повсякденному житті з паралелограма ми стикаємося досить часто, а що стосується визначення площі фігури, то цією роботою нерідко займаються інженери-конструктори, які розробляють всілякі машини і механізми, а також архітектори та навіть будівельники. Наприклад, в деяких будинках, побудованих за індивідуальними проектами, можна побачити вікна, які мають форму паралелограма. Виглядають вони досить оригінально, а їх розробка і виготовлення коштує трохи дорожче, ніж звичайних. Архітектори, що створюють такі конструкції, проводять розрахунок площі паралелограма для того, щоб ці вікна пропускали в приміщення достатню кількість світла.

Найчастіше паралелограми можна побачити, що називається, під ногами. Йдеться про тротуарну плитку, яка зараз широко використовується замість асфальтового покриття і має відповідну форму. Для того щоб точно дізнатися кількість одиниць цього матеріалу, необхідного для покриття заздалегідь певної поверхні, потрібно дізнатися площа паралелограма формула якої, як відомо, досить проста і невибаглива.

У техніці існує таке поняття, як «паралелограм Ватта», який являє собою відносно нескладний механізм, за допомогою якого відбувається перетворення зворотно-поступального руху в обертальний рух. Ці конструкції досить широко застосовуються в парових машинах, а також підвісках легкових автомобілів.

У процесі ремонту транспорту і для підняття різних важких предметів часто використовуються такі агрегати, як домкрати. Деякі з них, як робочу силу частин, оснащуються штангами, з’єднаними між собою у формі паралелограма і утворюють рухливі шарніри. За рахунок цього вони можуть легко змінювати свою висоту, що і забезпечує, в результаті, підняття і опускання важких предметів. Тому же принципом влаштовані і широко поширені складські підйомні платформи, за допомогою яких в логістичних комплексах проводиться переміщення вантажів на верхні полиці стелажів.

Форму паралелограма мають і такі пристрої, як струмозйомники, якими оснащуються залізничні локомотиви, що працюють на електричній тязі, а також майже всі типи сучасних міських трамваїв. Ці пристрої також є рухливі шарніри, здатні змінювати свою висоту завдяки тим властивостям, якими володіють паралелограми.

Осередки практично всіх розсувних решіток, які часто встановлюються на вікнах перших поверхів будівель, також мають форму паралелограма. З’єднання елементів, з яких складаються ці конструкції, є рухомими шарнірами. Нарешті, рухливі штанги настільних ламп, які можна побачити в будь-якому офісі, є паралелограми.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert