Об’єм циліндра

Об'єм циліндра

Циліндр це геометричне тіло, яке сформовано обертанням прямокутника на осі, що збігається з одним з його сторін. Слово «циліндр» походить від грецького слова «kylindros».

Формула розрахунку об’єму циліндра

Обчислення об’єму циліндра проводиться за такою формулою:

Формула розрахунку об'єму циліндра

V – об’єм циліндра

h – висота циліндра

r – радіус підстави

π – 3.14

Як розрахувати об’єм циліндра, все ми проходили в середній школі, і цими знаннями найбільш активно користуються у своїй роботі конструктори різних машин і механізмів, споживчих товарів, а також архітектори.

Інженерам доводиться проводити розрахунок об’єму циліндра в тих випадках, коли вони займаються проектуванням завдань, забезпечених колонами. Правда, останнім часом ці архітектурні елементи в їх, так би мовити, «класичному» варіанті (тобто разом з базою і капітеллю) зустрічаються досить рідко, але їх «спрощені» різновиди, що складаються з одного стовбура (який, власне кажучи, і являє собою циліндр) використовуються досить широко. Нерідко з колонами доводиться мати справу реставраторам різних споруд, що мають велику історичну та культурну цінність, правда, в їх роботі обчислення обсягу циліндра – далеко не найпоширеніша процедура. Втім, якщо мова йде про повне відновлення втрачених з тих чи інших причин колон, то її також доводиться виробляти.

Розрахунок об’єму циліндра здійснюється тоді, коли ведеться розробка різноманітних ємностей відповідної форми. Як наочний приклад таких можна навести, скажімо, медичні шприци, а також колби термосів. Слід зауважити, що в першому випадку такий параметр, як об’єм, має дуже важливе значення, оскільки від нього залежить точна кількість медикаментів, що вводиться пацієнтові при ін’єкціях.

У техніці циліндри поширені надзвичайно широко: досить сказати, що їх форму мають практично всі вали і їх окремі складові частини, які використовуються, скажімо, в двигунах внутрішнього згоряння. До того ж, розрахунок об’єму циліндра – одна з найважливіших задач, яку доводиться вирішувати конструкторами при проектуванні сучасних бензинових і дизельних силових агрегатів, адже від цього параметра залежить безліч їх характеристик, і в першу чергу така найважливіша, як потужність. Майже всі типи ДВС забезпечуються поршнями, які також мають циліндричну форму.

Надзвичайно поширеними деталями, які присутні в конструкції багатьох складних технічних пристроїв, є роликові підшипники. Як неважко здогадатися по самому їх назві, одними з основних їх компонентів є міцні і зносостійкі металеві ролики, що мають циліндричну форму. Саме завдяки такій геометрії, ці деталі мають досить велику несучу здатність і в більшості випадків здатні витримувати досить значні навантаження, ніж їх кулькові аналоги. Роликові підшипники є високоточними деталями, і тому при їх розробці і проектуванні правильний розрахунок обсягу циліндра (в даному випадку – ролика) грає важливу роль.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert