Об’єм паралелепіпеда

Об'єм паралелепіпеда

В геометрії параллелепипедом називається фігура, в основі якої лежить паралелограм. Крім того, паралелепіпед можна визначити як шестигранник з попарно паралельними гранями. Зі шкільного курсу всім відомо, як можна дізнатися об’єм паралелепіпеда, причому визначати цю величину на практиці досить часто доводиться архітекторам і інженерам-конструкторам.

Слід зауважити, що з такими геометричними тілами, як паралелепіпеди, всім нам доводиться стикатися практично постійно. Наприклад, таку форму мають більшість житлових приміщень, складів та цехів промислових підприємств. Відповідно тим, хто їх проектують, часто потрібно порахувати обсяг паралелепіпеда для того, щоб мати точне уявлення про розміри своїх «шедеврів зодчества» і дотримати їх відповідність з діючими будівельними нормами і правилами.

Формула розрахунку об’єму паралелепіпеда

Для того щоб обчислити об’єм паралелепіпеда використовується наступна формула:

V = a × b × c

a, b, c – сторони паралелепіпеда

V – об’єм паралелепіпеда

Форму прямокутного паралелепіпеда мають і багато поширені будівельні матеріали, наприклад, цеглу, пінобетонні і газобетонні блоки, шлакоблоки і бетонні плити. Саме з них зводиться в даний час більшість житлових будинків, промислових підприємств і чимала кількість об’єктів соціально-культурного призначення. Завдяки своїй формі, ці конструкційні матеріали можна максимально компактно розміщувати з ціллю транспортування, що істотно знижує загальну вартість будівництва.

Паралелепіпеди і широко поширені в логістиці – у формі морського контейнера. У них зараз перевозиться більшість штучних вантажів, і при цьому доставка товарів відбувається за принципом «від дверей до дверей», що не тільки дуже зручно, але і дозволяє заощадити чимало коштів. Справа в тому, що вантаж спочатку розміщується всередені контейнера і вивантажується з нього тільки по прибуттю в кінцевий пункт призначення. Їх розміри уніфіковані і стандартизовані, що значно полегшує їх використання. Крім того, вони універсальні, тобто можуть використовуватися для транспортування найрізноманітніших товарів, а щоб з’ясувати, скільки саме їх увійде в контейнер, потрібно обчислити об’єм паралелепіпеда.

У формі паралелепіпедів виготовляється величезна кількість картонної тари, яка служить для пакування найрізноманітніших споживчих товарів, від продуктів харчування до складної великогабаритної побутової техніки. При виготовленні таких коробок на спеціальному обладнанні з листів картону вирубуються заготовки певної конфігурації, на які при необхідності наносяться різні написи і зображення. Далі вони згинаються в певних місцях, після чого і набувають підсумкову форму паралелепіпеда, яка остаточно фіксується за допомогою спеціальних скріпок, клею або скотча.

В принципі, з такими геометричними тілами, як паралелепіпеди, всі ми знайомі з самого раннього дитинства, оскільки саме таку форму мають кубики, з яких малюки намагаються будувати різні будиночки, і за якими нерідко вивчають абетку.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert