Об’єм кулі

об'єм кулі

Куля це геометричне тіло, утворене в результаті обертання півкола на осі свого діаметра.

Формула розрахунку об’єму кулі

Об’єм кулі можна обчислити за формулою:

Формула розрахунку об'єму кулі

R – радіус кулі

V – об’єм кулі

π – 3.14

Приклад знаходження об’єму кулі

Завдання:
Знайти об’єм кулі радіусом 10 сантиметрів.

Рішення:
Для того щоб знайти об’єм кулі формула використовується наступна:

Формула розрахунку об'єму кулі

де V – шуканий об’єм кулі, π – 3,14, R – радіус.

Таким чином, при радіусі 10 сантиметрів об’єм кулі дорівнює (кубічних сантиметрів):

В геометрії куля визначається як якесь тіло, яке представляє собою сукупність всіх точок простору, які розташовуються від центру на відстані, не більше заданого, радіуса кулі. Поверхня кулі іменується сферою, а сама вона утворюється шляхом обертання півкола біля його діаметра, що залишається нерухомим.

З цим геометричним тілом дуже часто стикаються інженери-конструктори і архітектори, яким часто доводиться обчислювати об’єм кулі. Скажімо, в конструкції передньої підвіски переважної більшості сучасних автомобілів використовуються так звані кульові опори, в яких, як неважко здогадатися з самої назви, одними з основних елементів є саме кулі. З їх допомогою відбувається з’єднання ступиць керованих коліс і важелів. Від того, наскільки правильно буде вирахувано їх об’єм, багато в чому залежить не тільки довговічність цих вузлів і правильність їх роботи, але і безпека руху.

У техніці широке розповсюдження отримали такі деталі, як кулькові підшипники, за допомогою яких відбувається кріплення осей в нерухомих частинах різних вузлів і агрегатів і забезпечується їх обертання. Слід зауважити, що при їх розрахунку конструкторам потрібно знайти об’єм кулі (а точніше – куль, які розміщені в обойму) з високим ступенем точності. Що стосується виготовлення металевих кульок для підшипників, то вони виробляються з металевого дроту за допомогою складного технологічного процесу, що включає в себе стадії формування, загартування, грубої шліфовки, чистового притирання і очищення. До речі кажучи, ті кульки, які входять в конструкцію всіх кулькових ручок, виготовляються по точно такою ж технологією.

Досить часто кулі використовуються і в архітектурі, причому там вони найчастіше є декоративними елементами будівель і інших споруд. У більшості випадків вони виготовляються з граніту, що часто вимагає великих затрат ручної праці. Звичайно, дотримуватися таку високу точність виготовлення цих куль, як тих, які застосовуються в різних агрегатах і механізмах, не потрібно.

Без куль немислима така цікава і популярна гра, як більярд. Для їх виробництва використовуються різні матеріали (кістку, камінь, метал, пластмаси) і використовуються різні технологічні процеси. Одним з основних вимог, що пред’являються до більярдних куль, є їх висока міцність і здатність витримувати високі механічні навантаження (перш за все, удари). Крім того, їх поверхня повинна являти собою точну сферу для того, щоб забезпечувалося плавне і рівне кочення по поверхні більярдних столів.

Нарешті, без таких геометричних тіл, як кулі, не обходиться жодна новорічна або різдвяна ялинка. Виготовляються ці прикраси в більшості випадків зі скла методом видування, і при їх виробництві найбільшу увагу приділяється точності розмірів, та естетичності виробів. Технологічний процес при цьому практично повністю автоматизований і вручну ялинкові кулі тільки упаковуються.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert