Формула площі ромба

Формула площі ромба

В геометрії ромбом є чотирикутник, всі сторони якого однакові. По суті справи, він є паралелограмом, а окремим випадком ромба є квадрат.

Формула розрахунку площі ромба

Площу ромба можна обчислити за такою формулою:

Формула розрахунку площі ромба

a – сторона ромба

D – велика діагональ

d – менша діагональ

α – гострий кут

β – тупий кут

S – площа ромба

Ці фігури в їх «класичної» формі в оточуючій нас в дійсності, архітектурі і техніці зустрічаються не так вже й часто, проте деякі, найбільш яскраві приклади, привести все ж можна.

Найчастіше з ромбами мають справу фахівці, що займаються обробкою металів різанням. Справа в тому, що їх форму мають пластини, що є знімними деталями різців і виготовляються з твердих сплавів з додаванням різних легуючих елементів. На відміну від тих частин, які просто приварюють до ручки ріжучого інструменту, вони не підлягають заточування за допомогою абразивного інструменту, а після того, як затупляются, їх просто замінять новими. У центрах таких ромбовидних пластин розташований отвір, яким вони насаджуються на спеціальні осі в корпусах різців, а остаточна фіксація відбувається за допомогою спеціальних клинів, що кріпляться різьбовими з’єднаннями. Така конструкція дозволяє робити заміну твердосплавних ромбовидних пластин дуже швидко і не втрачати час на заточку ріжучого інструменту. Після використання, ці елементи досить просто утилізуються: вони переплавляються і з цього ж металу виготовляються нові.

В останні роки для влаштування тротуарів все частіше використовується не асфальт, а красива, міцна і практична тротуарна плитка ромбовидної форми. Вона виготовляється на спеціальному обладнанні, укладається досить швидко, а в разі, якщо потрібно зробити ремонт або заміну підземних комунікацій, її можна без складнощів та пошкоджень зняти, а потім, після закінчення робіт, встановити на місце. Для визначення необхідної кількості плитки, потрібного для укладки тротуару, використовується площа ромба, формула якої дуже проста.

В архітектурі нерідко можна зустріти вікна будівель ромбовидної форми, які вважаються дизайнерськими і виглядають досить стильно. Виготовляються вони в обмежених кількостях і найчастіше на замовлення, для забезпечення поточних потреб при зведенні тих чи інших об’єктів. Слід зауважити, що коштують вони значно дорожче, ніж стандартні прямокутні, зате і виглядають набагато ефектніше.

Такі геометричні елементи, як ромби, нерідко є частинами різних геральдичних елементів (наприклад, гербів). Примітно, що в культурі, традиціях і віруваннях різних народів він є символом жіночого начала, щастя і благополучного стану справ в державі. Форми ромба мають нагрудні знаки випускників багатьох ВНЗ та військових училищ.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert