Формула площі прямокутного трикутника

Площа прямокутного трикутника

У елементарної геометрії прямокутним трикутником називається фігура, яка складається з трьох відрізків з’єднаних в точках, з кутами два з яких гострі, а один прямий (тобто дорівнює 90 °). Прямокутний трикутник характеризується цілою низкою важливих властивостей, багато з яких складають основу тригонометрії (наприклад, співвідношення між його сторонами і кутами). Ще зі шкільної лави всі ми знаємо, як обчислити площу прямокутного трикутника, а в повсякденному житті зустрічаємося з цією геометричною фігурою досить часто, часом навіть не помічаючи цього. Досить широке застосування знаходить вона в техніці і тому таке завдання, як знаходження площі прямокутного трикутника, часто доводиться вирішувати інженерам, конструкторам і архітекторам.

Архітекторам визначати цю величину потрібно тоді, коли вони проектують будівлі з фронтонами, які є завершенням фасадів і мають трикутну форму обмежену карнизом, а з боків – скатами даху. Нерідко кут між скатами буває прямий, і в таких випадках фронтон має форму прямокутного трикутника. Визначати його площу потрібно з тієї простої причини, що необхідно точно знати кількість будівельного матеріалу, необхідного для його облаштування. Слід зауважити, що фронтони є обов’язковими елементами малоповерхових будівель (заміських будинків, котеджів, дач).

Формула розрахунку площі прямокутного трикутника

S = 1/2 ab

a – катет

b – катет

S – площа прямокутного трикутника

Форму прямокутного трикутника мають багато деталей, з яких виготовляється сучасні меблі. Як відомо, для того щоб найбільш раціонально використовувати площу приміщень, всі елементи обстановки повинні розміщуватися в ній оптимальним чином. З користю задіяти такі зони, як кути, можна за допомогою столів трикутної форми, стільниці яких в більшості випадків являють собою прямокутні трикутники з катетами, впритул прилягають до стін. При проектуванні і розрахунку цих елементів конструктори меблевого виробництва застосовують формулу, по якій знаходження площі прямокутного трикутника здійснюється на основі довжини його сторін. Крім того, їм нерідко доводиться розробляти конструкції столиків, що кріпляться безпосередньо до стін, до складу яких входять опорні елементи, також представляють собою прямокутні трикутники.

Будівельникам, які займаються оздоблювальними роботами, нерідко у своїй професійній діяльності доводиться використовувати керамічну плитку, що має форму прямокутного трикутника з катетами однаковою або різної довжини. Їм також доводиться визначати площу цих елементів для того, щоб з’ясувати необхідне їх кількість.

Форму прямокутного трикутника має і такий важливий і необхідний вимірювальний інструмент, як кутник. З його допомогою проводиться контроль прямих кутів, а використовується він дуже широко і багатьма: від звичайних школярів на уроках геометрії до конструкторів суперсучасної техніки.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert