Формула площі кола

Формула площі кола

В геометрії колом називається деяка безліч всіх точок на площині, які віддалені від однієї точки, званої його центром, на відстань, що не більше заданого, званого його радіусом. При цьому зовнішнім кордоном кола є коло, а в тому випадку, якщо довжина радіуса дорівнює нулю, коло представляє собою точку.

Формула розрахунку площі кола

При необхідності площа кола можна обчислити за формулою:
Формула розрахунку площі кола

r – радіус кола

D – діаметр кола

S – площа кола

π – 3.14

Ця геометрична фігура дуже часто зустрічається як в техніці, так і в архітектурі. Конструктори машин і механізмів розробляють різні деталі, форма багатьох з яких представляють собою саме коло. Наприклад, такими є вали, штоки, тяги, циліндри, осі, поршні і так далі. При виготовленні цих деталей використовуються заготовки з різних матеріалів (металів, деревини, пластичних мас), їх перетину також є саме коло. Само собою зрозуміло, що розробникам нерідко доводиться обчислювати площу кола через діаметр або радіус, використовуючи для цієї мети нескладні математичні формули, відкриті ще в глибоку давнину.

Саме тоді круглі елементи стали активно і широко використовуватися в архітектурі. Один з найбільш яскраві тому приклади – цирк, який представляє собою різновид будівель, призначених для проведення в них різних видовищних заходів. Їх арени мають форму кола, а вперше вони стали будуватися ще за часів античності. Саме слово «circus» в перекладі з латинської мови означає «коло». Якщо в давнину в цирках йшли театральні постановки і проводилися бої гладіаторів, то зараз вони служать місцем, де практично виключно проводяться циркові вистави за участю дресирувальників, акробатів, фокусників, клоунів і т. Д. Стандартний діаметр циркової арени становить 13 метрів, причому це зовсім не випадково: справа в тому, що саме він забезпечує мінімально необхідні геометричні параметри манежу, за яким циркові коні можуть бігати по колу галопом. Якщо обчислити площу круга через діаметр, то вийде, що для циркової арени ця величина складає 113,04 квадратних метра.

Архітектурними елементами, які можуть приймати форму кола, є вікна. Звичайно, в більшості випадків вони прямокутні або ж квадратні (причому багато в чому завдяки тому, що це простіше як для архітекторів, так і для будівельників), але в деяких будівлях можна зустріти і круглі вікна. Більш того, в таких транспортних засобах, як повітряні, морські та річкові судна вони найчастіше саме такі.

Ні в якому разі не є рідкістю використання круглих елементів для виробництва меблів, наприклад столів і стільців. Існує навіть поняття «круглий стіл», що має на увазі конструктивну дискусію, в ході якої відбувається всебічне обговорення різних важливих проблем і виробляється шляхи їх вирішення. Що стосується виготовлення самих стільниць, що мають круглу форму, то для їх виробництва застосовуються спеціалізовані інструменти та обладнання, за умови участі робітників з досить високою кваліфікацією.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert