Формула площі кільця

Формула площі кільця

Кільце, це геометрична фігура, яка має зовнішній радіус R і внутрішній радіус r із загальним центром. У повсякденному житті з кільцями доводиться зустрічатися не так вже й рідко, оскільки вони є необхідними елементами багатьох технічних пристроїв, якими користуються практично всі. Ще частіше з кільцями мають справу інженери та конструктори, створюють всілякі машини, вузли і агрегати.

Формула розрахунку площі кільця

Знайти площу кільця можна за формулою:

S = π (R2– r2)

R – радіус зовнішнього кола

r – радіус внутрішньої окружності

S – площа кільця

π – 3.14

Форму кілець мають шайби, які є елементами кріплення, які встановлюються між головками болтів або гайок і скріплюють вироби для того, щоб збільшити площу прилягання, а також для того, щоб запобігти мимовільному відгвинчування. Якщо потрібно в тому чи іншому випадку розрахувати або підібрати для установки у виріб саме ту шайбу, яка необхідна, конструкторам потрібно, крім усього іншого, знайти площу кільця. Ці деталі найчастіше виготовляються зі сталі, кольорових металів або пластмас і можуть мати як плоску, так і спеціальну поверхню. У іншому випадку шайби виробляються з пружинної стали, так звані гровернимі шайбами ​​які служать для запобігання ослаблення різьбових з’єднань при трясці і вібраціях.

Великого поширення в техніці отримали також і кільця ущільнювачів. Вони призначаються для того, щоб забезпечити герметизацію з’єднань в трубопроводах, по яких здійснюється транспортування газів або рідин, а також в пневматичних і гідравлічних агрегатах. Встановлюються вони в місцях з’єднань різних деталей і завдяки своїй еластичності дуже щільно прилягають до поверхонь, між якими розташовуються. Найбільш поширеним матеріалом для виготовлення ущільнюючих кілець є гума різних сортів і складів, а також деякі спеціальні види пластичних мас.

Практично всі сучасні двигуни внутрішнього згоряння мають в своїй конструкції такі важливі елементи, як поршневі кільця. Ці деталі потрібні для того, щоб досягти необхідного ступеня компресії в камері згоряння і розташовуються між поршнями і стінками циліндрів. Оскільки при роботі силових агрегатів вони відчувають постійне тертя, то з часом зношуються і потребують заміни. Виготовляються поршневі кільця найчастіше з високоякісного сірого чавуну.

Ще одним різновидом кілець є стопорні кільця. Вони використовуються для фіксації різних механічних деталей і майже завжди встановлюються в спеціально проточенной для них канавках. Найчастіше стопорні кільця можна зустріти на валах, проте нерідко вони розташовуються і в корпусах деталей. Залежно від місцезнаходження вони поділяються на ті, які призначені для вала і ті, які монтуються в отворах, а що стосується матеріалу виготовлення цих деталей, то їм найчастіше є сталь. Після установки на своє «законне» місце стопорне кільце зазвичай трохи розтискається і своїми торцевими поверхнями перешкоджає зсуву деталей один щодо одного.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert